DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY / PROVEDENÍ akcí

 
              VŠEOBECNÉ Podmínky / provedení AKCÍ v MALÉ SKUPINĚ:
 
1) Délka: minimálně 5, standartně 9-10dní (odjezd v pátek/sobotu, návrat v neděli následujícího týdne); je možné upravit dle přání, pokud to půjde (např. si řeknete, že když už platíte cestu na vzdálený ostrov, tak chcete pobýt co nejdéle a poznat co nejvíce - např. 3 neděle)- tak proč ne.
- 1 den prodloužení nad standart.délku ZDARMA,
- další 2-3 dny za menší příplatek ( dle destinace/obtížnosti). Víc jak 14denní pobyty dohodou.
 
2) Stravu si každý hradí a nese sám; na objednání je možné to pojmout i jinak, ale pak dojde na rekalkulaci ceny. K dispozici jsou také 1-2 bomby s plynovými vařiči v autě. Pokud se nocuje u auta, ráno/večer se vaří čaj pro všechny. Na možnost zakoupení stravy na chatách či v obchodech na trase budou účastníci upozorněni.
 
3) Ubytování: Standardně horské chaty, bivaky a salaše. Průvodce se snaží střihnout trasu tak, aby to vyšlo co nejlevněji - v někt. případech za cenu urč. nepohodlí. Na spec.požadavek lze zajistit i standartní penzion, či luxusní apartmá - to ovšem něco stojí.
Naopak u drsnějších akcí ( a otrlejších účastníků ), lze užít v létě a nižších výškách za dobrého počasí stanovou, či dokonce širákovou variantu - to se nestává už moc často. Zpohodlněli jsme.
 
4) Doprava:  devítimístnou (vč.řidiče) dodávkou, tj. max. počet účastníků akce je 7-8. Jinak se dle potřeby využívá lokální síť, nejčastěji lanovky, BUS, vlaky.. 

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha, podél D5 (Plzeň-Rozvadov), po dohodě pro větší skupiny z místa bydliště

 
5) SLEVY z ceny akce:  poskytuje se studentská sleva 10%  a věrnostní slevy (5%) +
slevy za přivedení dalšího účastníka:500,- /os. S touto poslední se SLEVY NESČÍTAJÍ! 
 A teď pozor :      Pokud přivedete 8 lidí včetně sebe, jedete ZDARMA !   
 
6) Cena akce zahrnuje:  PRŮVODCOVSKÉ služby + servis (tzn. např. základní výuku pohybu v terénu / na skále / na ledovci; základy meteorologie, orientace v horách; lokální témata: historie, příroda, zajímavosti. Na vyžádání též kontrola/konzultace vybavení, techniky, dovedností...- prostě individuální přístup. Jakékoli jiné služby jsou poskytnuty formou daru.  Podrobná specifikace je u jednotlivých akcí, případně na vyžádání.
 
7)  Neoficiálně - a nestandartně - pro fajn kamarádskou partu je možné u auta zavést společné vyváření; večery s kytarou, vínem lahvovým i krabicovým  atd...V tom je ponechána volná ruka (unavený člověk po túře těžko bude dělat jukebox na přání; a tahat kromě ruxaku a pp.lana na vícedenní přechod, či do skal, ještě kytaru, apod...).
 
8) Platba: před odjezdem složenkou, nejdéle po dohodě při odjezdu, cenu nelze reklamovat.

9) Každý se účastní akce dobrovolně, na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Průvodce nenese mj. odpovědnost za: technickou, fyzickou a psychickou nezpůsobilost; nedodržování  pravidel bezpečnosti, nezbytné opatrnosti, špatnou výzbroj a výstroj; a jakoukoli škodu způsobenou účastníkem třetí straně. Je oprávněn měnit náplň/trasy s ohledem především na BEZPEČNOST účastníků a aktuální situaci v terénu a počasí.     
                                 Jeho snahou primárně je, aby všichni bezpečně došli !
 
10) Všem se důrazně doporučuje sjednat před odjezdem cestovní pojištění!
Vždy by to mělo být minimálně běžné pojištění pro VHT; u náročnějších akcí  speciální pojištění pro rizikové sporty, které by mělo zahrnovat pojištění záchranné akce - jako zahrnuje např. pojištění  Alpenverein.
 
Při zaplacení zálohy lze Alpenverein dojednat prostřednictví průvodce, min. měsíc PŘEDEM!
Průvodce poskytne v nouzi 1.pomoc, ale nenese hmotnou odpovědnost za úrazy a veškeré problémy, spojené s případným přesunem, ošetřením, ubytováním+dalšími službami třetích subjektů. Pokud nebudete pojištěni, hradíte si vše výhradně sami. Proto dobře zvažte výšeuvedené doporučení!

Pokud NABÍZENÉ aktivity shrneme, jde o levný aktivní pobyt v horách s různým tématic. zaměřením

  Porovnejte nejen cíl,způsob a konečnou cenu,
         ale i náplň / náročnost / exkluzivitu trasy a hlavně DÉLKU POBYTU!
  
                                  Zcela odlišující OD BĚŽNÉ NABÍDKY NA TRHU : 
1) Pohyb v malé skupině (max.9 lidí vč. zkušeného průvodce) tj: Individuální servis - jinak se může průvodce věnovat 8 a jinak 45ti lidem - kdo zažil klasický "velký" zájezd 45ti lidí BUSem ví, o čem je řeč.
2) Možnost úprav na přání - ať před, či během akce(dovolují-li to podmínky a je-li shoda VŠECH účastníků).   Jezdí za zážitkem ne odškrtáním itineráře. Naskytne-li příležitost a jsou-li k tomu podmínky/shoda, lze náplń částečně měnit .
3) Možnost dostat se tam, kam se jiní, prostřednictvím klasických zájezdů, nedostanou -  trasy jsou většinou záměrně vedeny mimo hlavní turistické promenády...
 
      Budu se těšit na Váš zájem; ke kontaktu využijte prosím výhradně mailovou adresu:   dolomiter@volny.cz
       
           NA DALŠÍCH STRÁNKÁCH  tohoto WEBu ("JAK TO FUNGUJE") 
                               naleznete základní informace o :

-  PÁR SLOV O VYBAVENÍ:  oblečení, obutí, spaní, osobní  a tábornické potřeby, jídlo   
1) UBYTOVÁNÍ:  1 ( drsněji – bez chat - aneb bivaky)   
2) UBYTOVÁNÍ:  2 ( EURO bitte? – ubytování v horských chatách či penzionech )
  DOPRAVA: lanovky, vlaky, zubačky...    
4) KONDICE: Příprava na putování horami