DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

DOPRAVA‚ lanovky

  
DOPRAVA   -   devítimístnou (vč.řidiče) dodávkou, tj. max. počet účastníků akce je 8. Jinak se dle potřeby využívá lokální síť, nejčastěji lanovky, BUS, vlaky..  Většinou se jede nonstop s pauzami u benzínek; u delších přejezdů je vymyšlená mezizastávka v nějakém zajímavém místě.  
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha, podél D5 (Plzeň-Rozvadov), po dohodě pro větší skupiny z místa bydliště  
 
LANOVKY, horské vleky, vlaky (zubačky), lodě, trajekty, trojstěžníky ...   
       ano, někde i jsou - a to zejména tam, kde se aktivně věnují nabídce zimní rekreace, jako leckde v Dolomitech nebo ve Wallisu. Háček je v tom, že se za ně musí platit a mají omezené provozní hodiny - ovšem můžete-li si ušetřit i 1500 výškových metrů pokud jste ochotni za to dát 10-30Euro.... občas to stojí za uvážení - šetří to velice kolena a ramena !
 
          Ve většině případů existuje vždy pěší varianta (což - bohužel - neplatí opačně); v některých případech je užití lanovky nezbytné kvůli natrasování/dodržení časového rozvrhu, na což budou účastníci vždy upozorněni.
          V neposlední řadě lze pomocí lanovky dorovnat časový skluz, což zejména v případě velkých okruhů (jako je třeba Tour de Mont Blanc) je k nezaplacení.
 
          V mnoha případech lanovka ušetří Vaše síly na podstatně zajímavější "mazec" - lezení a vrcholové túry; zde je však její nasazení ošidné - překonáte sice (za nemalý peníz) 1000 - 2000 výškových metrů (slavné lanovky oblasti Monte Rosa), ale ve většině případů si zaděláte na horskou nemoc, pokud Váš cíl je nad 3500mnm - a to prudkou změnou výšky bez aklimatizace...
 
                Speciální atrakci pak představují "zubačky" , které naleznete v nejstarších Alpinistických Mekkách (Chamonix, Zermatt..), kde ovšem spadnete do poněkud jiných cenových relací, ale řekněte si hned teď nahlas :
"Tramway du Mont Blanc"  -  zní to hezky, že?   Je to nejspíš nejstarší trať svého druhu na světě (nejsem si až tak jist, ve Švýcarsku jezdí také pár historických tratí), a její vozy nevypadají nově, ani trať... Každopádně jízda jí je silný zážitek a se šíbrem z Hellichovky na Petřín se vůbec nedá srovnávat !!!
 
       
 
   
   
 
             V POSLEDNÍ SEKCI (ZÁLOŽKY VLEVO NAHOŘE) ČTĚTE JEŠTĚ PODROBNĚJI O :
                               
                                    - KONDICE: Příprava na putování horami