DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Tour de MONTE ROSA: dokola kol 180-360°

 
č.15: TOUR de MONTE ROSA... půl/dokola 180-360°...
náročný trek bez maček/cepínů,přesto s mnoha nečekanými superlativy,                                  nejen sportovního charakteru.
     Na základě zkušnosti s velmi oblíbeným trekem "Tour de MONT BLANC" vznikla neméně atraktivní obdoba okolo masívu MONTE ROSY. Není tolik pestrá, zato se může pochlubit několika extrémy a bezprostřední blízkostí MATTERHORNU - Navíc se odehrává i v drsnější krajině (italská strana) a převýšení je vyšší... 
Lze si z tohoto treku prohlédnout a otipovat legendární vrcholy v oblasti a příště se třeba vrátit s mačkami, cepínem a lanem; nebo si z určitých míst na některé nižší odbočit. Každopádně zhruba od hladiny 3500mnm začíná regulérní ledovcové vysokohorské prostředí.
       Tak vysoko ale jít nemusíte, nechcete-li... jedním z nejsilnějších okamžiků je přechod/nocleh v Theodullpass, v bezprostřední blízkosti Cervina/Matterhornu, hory; která zaujímá za Mt.Blancem čestné druhé místo v dějinách Alpinismu.  
 
BEZ ADEKVÁTNÍHO POJIŠTĚNÍ (ALPINISMUS) NELZE REALIZOVAT PROGRAM !!!
 
 TERMÍN :                          červenec- srpen, výjimečně září      
POČET MÍST:                     4-8 
POČET . DNÍ:                         10, lépe ale 12-14 dní
DÁLKOVÉ PŘEJEZDY:            2x18´=36hod 
OBTÍŽNOST: VYTRVALOSTNÍ až TĚŽKÁ turistika.Velké vzdálenosti a převýšení.Větš.dobré cesty
CENA:                          (dle varianty) nezahrnuje stravu, úrazová a jiná pojištění, lokální výdaje
                       Pro detaily k celé akci mailujte na   dolomiter@volny.cz 
 
VŠICHNI MUSÍ MÍT INDIVIDUÁLNĚ UZAVŘENÉ POJIŠTĚNÍ PRO ALPINISMUS / HOROLEZECKÉ SPORTY A POJIŠTĚNÍ ZÁCHRANNÉ AKCE – např. ALPENVEREIN. Bežné komerční pojištění na dovolenou NESTAČÍ! Není dobré podceńovat nebezpečí a nešťastnou náhodu, ani cenu, kterou si v případě akce místní záchranáři namarkují