DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

č.19)BERGEL-oblast PizBADILE/MtDISGRAZIA

                                                                                                                                                                        Plateau pod Mte Disgrazia od SZ 
č. 18) BERGEL: Italská strana : oblast PIZ BADILE -  Mte DISGRAZIA 
       Oblast tzv. BERGELU znají především horolezci, ať ze severní, švýcarské či jižní italské strany - jména Piz Badile, Cima Bondasca, Cima Castello, Punta Rasica, Pizzi Torrione, Mte Pioda, Mte Disgrazia jsou známá nejen mezi domácí komunitou. Ale nemusíte být zrovna horolezci, abyste si mohli tyhle hory užít - jejich středním patrem (cca 2500mnm) může zkušený turista projít větší část oblasti bez lan a karabin.. při velkorysejším časovém i finančním rozvrhu se tyhle hory dají dokonce velkým okruhem obejít. Ovšem výstup/sestup je velmi strmý, 1500vm ! V oblasti nejsou na/ne/štěstí lanovky a střediska zimních sportů, takže vše se musí po svých; odměnou je nečekaně panenská skalní krajina se zbytky ledovců na hřebenech a severních svazích.
        Přestože 80% terénu je skála a většinou dobré cesty, neobejdete se bez maček a a lespoň lehkého turistického cepínu - zejména pokud si budete tu a tam chtít vystoupit na nějaký snadný vrchol, či alespoň na hřeben - a to určitě budete! -  ti méně otrlí budou potřebovat ferrata set na určité strmé úseky průsmyků odjištěné lany.  Zažijete zde mix všeho, co VHT/Alpinismus  představuje v tom nejlepším provedení - ještě to není horolezectví, ale už to také není nedělní turistika - nezkušení by to tu neměli zkoušet.   
       Čekají Vás staré horské chaty italských/švýcarských alpinistických spolků, které dýchají atmosférou starých časů i nedávné minulosti - ze stovek fotografií z let mezi válkami až do současnosti se na Vás dívají dávno mrtví průkopníci  i dnešní nadšenci; první pokořitelé okolních vrcholů i současní "autoři" cest na hranici IX.stupně UIAA. A staré ručně kreslené mapy; pak stovky lezeckých cest ručně vkreslených ve žloutnoucích snímcích vyvolávaných ještě chemickou cestou někde v koupelně... Ať jste horolezci, nebo turisté, propadnete tomu - nadšení z hor a pohybu v nich je zde víc než kde jinde velmi nakažlivé... 
         Jako pověstná třešeň na lívanci se skví čarokrásné SV údolí (NP) směle soupeřící s nejhezčími lokalitami Dolomit či GranParadisa... A nejen toto údolí připomíná to nejlepší z Velké Parády !

 

č.18)VELKÁ VÍCEDENNÍ OKRUŽNÍ TÚRA pod Piz BADILE - Mte DISGRAZIA

 Fotogenický vícedenní okruh (4-7dní) horami oblasti Bergelu z jižní, slunné Italské strany   Středně obtížná, místy náročná VHT turistika, BERGEL, Itálie: velká okružní VHT túra kolem slavných hor včetně přechodů 4 průsmyků a většiny zajištěných cest (kat. B) při cestě + několik jednodenních výletů z vybrané základny dle zbývajícího času a přání.  Trasa vede okolo obou masívů a zahrnuje formou odbočky nalehko některá sedla+výstupy na nižší, snadné vrcholy. Nutná výbava - mačky, trek.hole, pp.cepín; ferrata set.     Spí se vždy pod střechou!
       Většinou dobrých cestách, několik obtížnějších pasáží v průsmycích (nutné mačky a pp. cepín). Součástí trasy je několik B ferrat (odjištění strmého terénu turist.cesty), nelze obejít - nutný ferrata set. Místy kamenitý, drolivý terén. Okruh lze v pravidel.intervalech přerušit a sestoupit (špatné počasí) dolů - ALE: Výstup/sestup je velmi strmý, 1500vm!  Spaní: dole kemp (vlastní stany), nahoře bivaky a chaty CAI; strava vlastní na celý pobyt (není možné doplnit) - pouze na chatách lze objednat polopenzi (večeře/snídaně).  

SPECIALITA:  1-3 dny na altiplano pod Mte Pioda s výlety na okolní sedla

BONUS:          odpočinkový den u Lago Como na závěr

                          Hodnotný sportovní výkon na cestě za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI  oblasti!                                DOPORUČENO zejména FOTOGRAFŮM A MILOVNÍKŮM PŘÍRODNÍCH KRÁS...!!!                                                            (viz dolenásledující fotogalerie)      

TERMÍN  :          ideálně od července do poč.září.
POČET MÍST:    4-8
POČET  DNÍ:    standartně10dní, den navíc zdarma; 13 dní za skromný příplatek
PŘEJEZDY:     2x16=36hod 
OBTÍŽNOST:  VYTRVALOSTNÍ až TĚŽKÁ turistika.Nástup/sestup velké převýšení.Větš.dobré cesty
CENA:               dle varianty..   Nezahrnuje stravu, úrazové/jiné pojištění, lokální výdaje                                                                      Pro detaily k celé akci mailujte na   dolomiter@volny.cz