DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

č.20):BERNINA+hory kolem

 č.20):BERNINA+hory kolem

 

                                                                                                                                                                        
č. 20) Skupina BERNINA: Jižní, Italská strana 
Oblast BERNINY znají především horolezci, ať ze severní, švýcarské či jižní italské strany  Ale  středním patrem může zkušený turista projít větší část oblasti bez lan a karabin.. a po dobrých cestách! Při velkorysejším časovém i finančním rozvrhu se tyhle hory dají dokonce ze 3/4 velkým okruhem obejít . Ovšem výstup/sestup je velmi strmý, 1500vm ! V oblasti nejsou na/ne/štěstí z Italské strany lanovky a střediska zimních sportů, takže vše se musí po svých; odměnou je nečekaně panenská skalní krajina se zbytky ledovců na hřebenech a severních svazích.
        Přestože 70% terénu je skála a většinou dobré cesty, neobejdete se bez maček, bytelných trekových holí  a pp. lehkého turistického cepínu - zejména pokud si budete tu a tam chtít vystoupit na nějaký snadný vrchol, či alespoň na hřeben - a to určitě budete!  Zažijete zde mix všeho, co VHT/Alpinismus  představuje v tom nejlepším provedení - ještě to není horolezectví, ale už to není nedělní turistika...   
č.20)  2x VELKÁ VÍCEDENNÍ OKRUŽNÍ TÚRA pod Piz BERNINA 
 2 x Fotogenický vícedenní okruh (4-dny) horami z jižní, slunné Italské strany   
Středně obtížná, místy náročná VHT turistika, BERGEL, Itálie: 2x velká okružní VHT túra kolem slavných hor + pp. několik jednodenních výletů z vybrané základny dle zbývajícího času a přání.  
Trasa zahrnuje některá sedla+výstupy na nižší, snadné vrcholy. Nutná výbava - mačky, trek.hole     
       Většinou dobrých cestách středním, skalnatým patrem hor; několik obtížnějších pasáží v průsmycích (může být sníh, nutné mačky).  Okruh lze v několika intervalech přerušit a sestoupit (špatné počasí) dolů - ALE: Výstup/sestup je velmi strmý, 1500vm!  Spaní: dole kemp (vlastní stany), nahoře bivaky a chaty CAI; strava vlastní na celý pobyt (není možné doplnit) - pouze na chatách lze objednat polopenzi (večeře/snídaně).  

SPECIALITA:  trocha glacierologie a někt. staré doly v oblasti

BONUS:          odpočinkový den u Lago Como na závěr, pokud zbyde čas...

                 Hodnotný sportovní výkon na cestě za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI  oblasti!                                                                                         (viz dolenásledující fotogalerie)      

TERMÍN  :          ideálně od července do poč.září.

POČET MÍST:    4-8
POČET  DNÍ:    standartně10dní, den navíc zdarma; 13 dní za skromný příplatek
PŘEJEZDY:     2x16=36hod 
OBTÍŽNOST:  VYTRVALOSTNÍ až TĚŽKÁ turistika.Nástup/sestup velké převýšení.Větš.dobré cesty
CENA:               dle varianty..   Nezahrnuje stravu, úrazové/jiné pojištění, lokální výdaje                                                                      Pro detaily k celé akci mailujte na   dolomiter@volny.cz