DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

7b)BRENTA-jižní kruh ferrat BochetteAlte

7b)JIŽNÍ BRENTA-legendární věnec žebříkových ferrat VIA BOCHETE ALTE  se svými slavnými věžemi, je z elementu vzduchu, vody a skály. Proslulé bludiště skalních hradů nadchne každého milovníka skal a opravdu divoké horské přírody. Žebříková cesta vedoucí napříč masívem Via Bochette Alte je ve své kategorii pojem, stejně jako jméno jejího iniciátora, špičkového Italského lezce své doby a dloholetého správce chaty Brentei, Bruno Detassise...  
     Led zde v létě ustupuje až mizí; místní sukovité citadely jsou leckde ohlazené do oblých tvarů větrnou erozí a dešti; rozmanitost tvarů se zdá nevyčerpatelná.   A když k tomu ještě přičteme nevyzpytatelný a vpravdě tvůrčí vzdušný element...
Spát budeme na horských chatách, které jsou v oblasti vhodně rozmístěny, vyplatí se mít Alpenverein (50% sleva na ubytování). Trasy mezi jednotlivými opěrnými body jsou celkem dobře zvládnutelné, ale místy technicky i fyzicky náročné. Nečekejte nedělní procházku!
 
 
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: bez výborné fyzičky a předchozích rozsáhlejších zkušeností s lezením či zajištěnými cestami je tato cesta nebezpečná! Kromtoho určité štěrbiny, rokle a svahy jsou pod celoročním sněhem, takže minimálně turistické mačky jsou povinností!  Nadto při zhoršení počasí zde hrozí nebezpečí námrazy, či čerstvého sněhu DOKONCE I V SRPNU !  Dobré, teplé a nepromokavé vybavení téměř ledovcového typu je zde nutností.  
 
    BEZ ADEKVÁTNÍHO POJIŠTĚNÍ (HOROLEZECTVÍ) NELZE REALIZOVAT PROGRAM !!!
 
TERMÍN :                      červenec-srpen  
POČET MÍST:                5 - 7
POČET DNÍ:                 10, lze prodloužit bezplatně o den, za skromný příplatek na 14 dní
DÁLKOVÉ PŘEJEZDY: 2x12=24hod  
OBTÍŽNOST:            VYTRVALOSTNÍ až  TĚŽKÁ. "C-D" ferraty.Velké vzdálenosti a převýšení.
           POZNÁMKA: nebezpečný terén. I v létě často výskyt sněhu. Kromě ferratové výzbroje nutné mačky!   
          CENA:                               nezahrnuje stravu, úrazové a jiné pojištění, lokální výdaje
                                        Pro detaily k celé akci mailujte na   dolomiter@volny.cz  
 
        VŠICHNI MUSÍ MÍT INDIVIDUÁLNĚ UZAVŘENÉ POJIŠTĚNÍ PRO ALPINISMUS / HOROLEZECKÉ SPORTY A POJIŠTĚNÍ ZÁCHRANNÉ AKCE – např. ALPENVEREIN. Bežné komerční pojištění na dovolenou NESTAČÍ! Není dobré podceńovat nebezpečí a nešťastnou náhodu, ani cenu, kterou si v případě akce místní záchranáři namarkují... Vyplatí se jim nedávat zbytečně a hloupě šanci. 
 
A když k tomu ještě přičteme vzdušný element.... :