DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

č.14): ALPE MARITTIME - ráj botaniků...

 
  č.14: NP ALPE MARITIME - PŘÍMOŘSKÉ ALPY:
Lehká až vytrvalostní VHT v neprávem opomíjeném národním parku; 1-4 2denní výlety; či kompletní velký okruh 7- 9 - 12dní. Při prodloužení či na přání je možné navštívit okolní hory, sousední oblast Val Stura a pevnost VINADIO. 

 

           Podrobnosti k akci čtěte v podsekci "ALPE MARITIMME - CENTRÁLNÍ MASÍV"

 

 
TERMÍN :                   květen – říjen  (ideálně květen-červen; září-říjen)
POČET MÍST:            4-8

POČET  DNÍ: standartně 10, lépe 12-14-16 dní. 2dny prodloužení ZDARMA,víc za skromný příplatek

DÁLKOVÉ PŘEJEZDY: 2x18=36hod

OBTÍŽNOST:    LEHKÁ až VYTRVALOSTNÍ turistika,dobré cesty. Místy velké vzdálenosti/převýšení  CENA:                 dle náplně.   Nezahrnuje stravu, úrazové/jiné pojištění, lokální výdaje.                                                       Pro detaily k celé akci mailujte na  dolomiter@volny.cz        ALPE MARITTIMEPŘÍMOŘSKÉ ALPY -  jsou oproti např. Dolomitům či Wallisu poměrně  malou skupinou, mezinárodně méně navštěvovanou, ale neméně zajímavou. Kromě skalního lezení člověku nenabídnou mnoho možností k extrémním výkonům ve výškách (snad s vyjímkou dálkových turistických tras); zato však zcela unikátní biotop v rozmezí od skoro středomořských podmínek v podhůří, až po vyloženě Alpskou zónu v horním patře. Pro botaniky a obdivovatele horské květeny a fauny představují od května do října naprosto unikátní lokalitu..

Pro turistu zase poměrně dobře zajištěnou oblast s určitým množstvím horských chat, bivaků a komunikací, majících vojenský původ v období cca 1880 - 1945 (zajištění hranice).
Zatímco Francouzská strana je světem náhorních plošin, nekonečných luk a patvin, zaoblených kopců a připomíná celkově rumunské hory, Italská (východní strana), je plná skalních stěn, strží, hlubokých údolí; divoká a členitá, jako třeba právě Dolomity. K srovnání s touto skupinou vede i značný počet vojenských staveb souvisejících s probíhající hranicí Francie/Itálie: cest, strážních domků, celnic a dokonce i velkých kasáren pro pár set vojáků v dvoutisícové výšce. Byvší stanice lanovek, dělostřelecké bunkry, tunely ve skále, kaverny, strážní stezky...
Naleznete zde ale i jiné stopy lidské činnosti: například byvší doly na stříbro, obří přehradní nádrže s elektrárnami energetického gigantu ENEL (dokonce v kaskádách), chaty Italského alpského spolku C.A.I. a stará rezidenční sídla královské rodiny (Vittorio Emanuelle II./III.)
 
  VLASTNÍ NÁPLŇ JEDNOTLIVÝCH  AKCÍ A PODROBNOSTI NAJDETE NA PODSTRÁNKÁCH  
 
           Zde si prohlédněte několik fotografií pro inspiraci - jsou nasbírány z různých koutů oblasti:   
  
 
  
   
 
  
  
 
 
 
 
  
  
 
  
 
 
 
 
  
   
 

           VLASTNÍ NÁPLŇ JEDNOTLIVÝCH  AKCÍ A PODROBNOSTI NAJDETE NA PODSTRÁNKÁCH