DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

č.6):PICCOLO DOLOMITI-PASSUBIO‚CÁREGA

č.6):PICCOLLO DOLOMITI-PASSUBIO‚CÁREGA...
  Putování oblastí "MALÝCH DOLOMIT"na "MaloFaterní"způsob 

NEJEN 2LETÁ BITVA O MASÍV MtePASSUBIO A OKOLNÍ HORY PODROBNĚ A PO SVÝCH

Spíše sportovní putování MALÝMI DOLOMITY a skupinou CÁREGA vede často postaveními + okolními pozicemi byvší Rakousko – Italské horské fronty z let 1915-18 v Jižních Tyrolích v úseku Mte Passubio- Col Santo-Forte Somno Alto - samozřejmě s výkladem tehdejších událostí. Akce pro otrlé turisty : 5 denní pod/horský přechod beskydského typu + návštěva přilehlé skupiny CÁREGA      

        Poměrně rozlehlá oblast se stala nejzažším místem postupu Rakouské "STRAAFEXPEDITION" na jaře 1916 a na další 2 roky místem urputných bojů a rafinovaných  opevňovacích a inženýrských prací (zejména na Italské straně), bez žádného dalšího efektu. Závěrečný výbuch Rakouské miny v březnu 1918 už nic nezměnil; pouze se zapsal do statistiky největších náloží odpálených v horách.. Dnes částečně rekonstruované Italské pozice; jakžtakž zachovalé Rakouské čelní pozice; dále polozasypaný labyrint chodeb ve skále a překvapivé množství zachovalých dobových fotografií. STRADA 52 GALLEREII  jako opravdu monumentální a perfektní ukázka italské ženijní činnosti a především fantastická panoramatická cesta pro výstup nahoru.  

        VHT turistika NALEHKO, či se střední zátěží (beze stanu) vybranými trasami k vybraným cílům. Velký 5denní přechod +1denní trasy - Na přání je možné program rozložit do několika vícedenních tras. Dobrými cestami, s obtížností dle kondice a skladby účastníků. Kulturně-historické-sportovní zajímavosti, muzea v přírodě. Spaní: bivaky, chaty, kempy, na cestě - ve vlastním stanu či pod širákem (v létě je tady v jižních horách a na planině dost teplo). Náplň lze upravit dle dohody. Zůčastnit se mohou v zásadě všichni, koho neporazí výstup na Milešovku za 60min. Vandr téměř "beskydského" charakteru. 

 Nejen za válečnou minulostí, ale též za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI  oblasti Piccollo Dolomiti.

SPECIALITA :  den extra na Mte PASSUBIO, STRADA 52 GALLEREII; návštěva skupiny CÁREGA BONUS NAVÍC: návštěva někt. objektů pevnostní soustavy FOLGARIA - LAVARONE, pp. Museo GRANDE GUERRA v ROVERETTU.

TERMÍN : červen – září  (doporučeny okrajové termíny skrze tlačenici na MtPassubio o prázdninách) 
POČET MÍST:           4-8  
POČET  DNÍ:           10, možnost bezplatného prodloužení o 1 den, 13 dní za mírný příplatek  
DÁLKOVÉ PŘEJEZDY: 2x12=24hod  
OBTÍŽNOST:          SNADNÁ až VYTRVALOSTNÍ turistika. 

CENA:                       dle varianty. Nezahrnuje: stravu, úrazové/jiné pojištění, lokální výdaje 

                                      Pro detaily k celé akci mailujte na   dolomiter@volny.cz 
 
NAVŠTIVTE DCEŘINNÉ STRÁNKY S NABÍDKOU AKCÍ K 100.VÝROČÍ VELKÉ VÁLKY  
                                                               www.grandeguerra.cz  
 
    
 

             ( snímky z oblasti výbuchu velké miny v Italských čelních pozicích v sedle na Passubiu, jaro 1918 )